LEGO Star Wars UCS Millennium Falcon (75192)

LEGO opublikowało zdjęcia i filmik z zapowiadanego od kilku tygodni Star Wars UCS Millennium Falcon (75192). Plotki, które krążyły po sieci od kilku miesięcy w końcu okazały się prawdziwe. W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania Gwiezdnych Wojen, minęło też 10 lat od premiery UCS Millennium Falcon (10179). Premiera nowej wersji tego legendarnego UCSa jest idealnym momentem na uczczenie obu tych rocznic. Wersja 75192 ma ponad 2000 elementów więcej o 10179 i tym samym jest największym zestawem LEGO w historii. Składa się z 7541 elementów, w tym aż 7 minifigurek. Cztery z nich pochodzą z klasycznej trylogii: Han Solo, Chewbacca, Princess Leia oraz C-3PO, a troje z Przebudzenia Mocy: Older Han Solo, Rey i Finn. Dodatkowo dostaniemy BB-8 oraz budowane z klocków dwie figurki Porgów (sympatyczne stworki z The Last Jedi) i jednego Mynoca. Sokół będzie miał także dwa rodzaje radarów: okragły z klasycznej trylogii i prostokątny z Przebudzenia Mocy. Najważniejszą zmianą jest środek samego statku, który nie jest już tylko czystą konstrukcją, a został wyposażony w między innymi ładownie czy pomieszczenie do gry w holoszachy. Premiera 1 października, a dla VIPów dwa tygodnie wcześniej. Cena to 3500 zł.

Via. BrickFinder.

8 myśli na temat “LEGO Star Wars UCS Millennium Falcon (75192)

  1. Artur

   To nie jest zestaw dla każdego. W USA kosztuje 700 USD, więc na nasz rynek przelicznik odpowiednio wysoki.

   Odpowiedz
    1. Artur

     Dlatego nie należy zwracać uwagi na inne waluty tylko czekać na podanie cen w S@H. Jednak to boli, że Polska która jest biedniejszym krajem niż USA musi aż tyle pieniędzy zapłacić.

     Odpowiedz
    1. Artur

     Dlatego nie należy zwracać uwagi na inne waluty tylko czekać na podanie cen w S@H. Jednak to boli, że Polska która jest biedniejszym krajem niż USA musi aż tyle pieniędzy zapłacić.

     Odpowiedz
    2. Dav

     Proszę jeszcze przemnożyć kwotę przez 23% czyli vat. Wychodzi akurat 3500 zł. Oczywiście też jestem zdania że cena jest za wysoka.

     Odpowiedz
     1. Artur

      Czyli Polska jest jedynym krajem w którym mamy podatek i u Nas jest cena brutto, a w innych krajach netto?
      Co do tego czy cena za wysoka, to ja się nie zgodzę. Cena jest adekwatna do rozmiaru oraz popularności serii jak i samego pojazdu. Do tego wciąż mniejsza niż pierwowzoru, który przy tym wygląda słabo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *