Wysyłka

W odpowiedzi na Państwa potrzeby uruchomiliśmy skup klocków LEGO na wagę z możliwością wysyłki.

Cennik:

 • 20 zł/kg – Bionicle, Hero Factory lub klocki LEGO z widoczną MAŁĄ ilością klocków innych marek (Cobi, Mega Block, Lepin itp.);
 • 30 zł/kg – klocki LEGO w bardzo dobrym stanie;
 • 40 zł/kg - klocki LEGO w bardzo dobrym stanie wraz z instrukcjami do tych klocków (min. 6 instrukcji na kilogram klocków);
 • 50 zł/kg – klocki LEGO w bardzo dobrym stanie wraz z instrukcjami i pudełkami do tych klocków (min. 6 instrukcji i 3 pudełka na kilogram klocków);
 • 120 zł/kg – minifigurki, zwierzęta i rośliny.

Procedura skupu klocków LEGO na wagę na odległość:

 1. Proszę przejrzeć swoje zbiory klocków pod względem elementów uszkodzonych (sklejone, brudne, połamane, pogryzione, pomazanych pisakami lub mających w sobie plastelinę), podróbek i innych zabawek.
 2. Proszę zważyć (może być na wadze kuchennej lub łazienkowej) klocki, najlepiej w reklamówce lub worku, aby nie zawyżać wagi pudełkami.
 3. Klocki rozsypać klocki na podłodze i zrobić im kilka-kilkanaście zdjęć w bardzo dobrej jakości. Jeśli mają Państwo także instrukcje i/lub pudełka do tych klocków to też proszę je zamieścić na zdjęciach. Proszę nam je wysłać na maila (kopalniaklockow@gmail.com) wraz z podaną wagą klocków. Na maila otrzymają Państwo odpowiedź w ciągu maksymalnie jednego dnia roboczego.
 4. Jeśli zgodzą się Państwo na wstępną wycenę, można przygotować paczką do wysyłki.
 5. Proszę pobrać umowę kupna-sprzedaży (Umowa), wypełnić (imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy, miejscowość, numer dowodu osobistego, numer konta bankowego) i wydrukować w dwóch egzemplarzach. Kwota i wagą zostaną wpisane po zważeniu klocków w naszym punkcie.
 6. Klocki spakować w kartonowe pudełko/pudełka i nadać na własny koszt. Adres na jaki należy wysłać paczkę: Kopalnia Klocków, Hendzel Artur, Okrzei 10, 41-300 Dąbrowa Górnicza lub mniejsze paczki do paczkomatu: Dgo04a (tel: 509994466, kopalniaklockow@gmail.com). Przy nadawaniu paczki polecam skorzystać ze stron typu: epaka.pl, furgonetka.pl, sendit.pl. Tam nadanie paczki kurierem to koszt ok. 15 zł.
 7. Po otrzymaniu paczki, przeglądamy LEGO pod względem klocków zniszczonych, podróbek, innych zabawek. Następnie ważymy i kontaktujemy się z Państwem w sprawie ostatecznej wyceny (czas trwania to ok. 1 dzień roboczy liczony od dnia następnego po dniu otrzymaniu paczki na 5 kg klocków). Po jej akceptacji robimy przelew (do 3 dni roboczych) i odsyłamy drugi egzemplarz umowy kupna-sprzedaży na adres mailowy.
 8. W razie gdybyśmy nie doszli porozumienia w sprawie ceny za klocki to sprzedawca ponosi koszt odesłania paczki do właściciela klocków.