Wywiad z projektantem serii LEGO Nexo Knights

W serwisie Onet.pl pojawił się wywiad z Joakimem Kornerem Nielsenem. Pracował on przy niezwykle popularnej serii LEGO Nexo Knights:

Onet: LEGO Nexo Knights to bardzo oryginalna seria. Skąd pomysł na takie zestawy?

Joakim Korner Nielsen: Każdego roku wprowadzamy na rynek setki nowości produktowych, ponieważ dzieci uwielbiają wszystko co nowe. Seria LEGO Nexo Knights jest oparta na 3 filarach – fizycznej zabawie klockami LEGO, rycerskiej historii i grze wirtualnej. Takie założenia mieliśmy od początku, od kiedy zaczęliśmy pracować nad tą serią. Tworząc nową linię produktową, zawsze zaczynamy od przedstawienia wielu pomysłów dzieciom. Kreując LEGO Nexo Knights, po wielu testach wybraliśmy w końcu koncepcję tradycyjnych średniowiecznych rycerzy, wyposażonych w futurystyczną technologię, i którzy toczą odwieczne walki dobra ze złem.

Designera zainspirować może wszystko i tylko od niego zależy, jak poskromi swoją wyobraźnię. Nowy świat, jak w przypadku LEGO Nexo Knights, łączący przeszłość z przyszłością, jest bardzo inspirujący i wskazuje kierunki rozwoju. Fortrex, czyli klasyczny średniowieczny zamek jeżdżący na gąsienicach, jest świetnym tego przykładem. W trakcie procesu projektowania rozmawiamy z setkami dzieci, aby upewnić się, że rozumieją, to co robimy i podoba im się każdy etap procesu projektowania - od pierwszego pomysłu aż do finalnego budowania modeli i zabawy klockami LEGO.

LEGO dotyka coraz szerszej tematyki. Czy docelowo mogą zniknąć klasyczne zestawy, które pozwalają budować zwyczajne rzeczy takie jak remiza strażacka, specjalistyczny samochód policyjny, czy stacja kolejowa?

Naszym celem jest oferta dla wszystkich dzieci niezależnie od wieku, zainteresowań i płci. Jedne dzieci uwielbiają kosmos, technologie, zwierzęta, zamki, samochody czy roboty i skomplikowane modele, a inne dzieci lubią świat podwodny lub zabawę we wcielanie się w role itp. Dlatego każdego roku oferujemy setki produktów, aby być pewnym, że wszystkie dzieci znajdą coś interesującego dla siebie. Podam przykład. Ilekroć mamy w asortymencie np. zestaw LEGO z posterunkiem policji, zawsze znajduje się on w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się produktów LEGO. Dla 5-letniego dziecka, które po raz pierwszy widzi posterunek policji z klocków LEGO, będzie on kompletnie nowym produktem, pomimo że Grupa LEGO zestaw z posterunkiem policji ma w swym portfolio od 50 lat.

Gry wideo LEGO mają już status kultowych. Wprowadzacie coraz więcej interaktywnych funkcji w swoich zestawach. Czy obserwujecie odejście dzieci od namacalnych zabawek na rzecz tych wirtualnych?

Absolutnie nie. Dla dzieci najważniejsze są doznania i nie widzą one różnicy między zabawą fizyczną a cyfrową. Dla nich to po prostu zabawa. Zabawę cyfrową postrzegamy jako ekscytującą możliwość na uatrakcyjnienie oraz wzbogacenie przeżyć i doświadczeń podczas zabawy z klockami LEGO. Dzięki temu możemy zainteresować produktami LEGO więcej dzieci. Nie postrzegamy produktów cyfrowych LEGO jako zastępczych czy konkurencyjnych. Kiedy widzisz klocki, po prostu zaczynasz łączyć je i budować, używając swej wyobraźni i kreatywności. Tak jest obecnie i wierzę, że tak będzie też w przyszłości.

Czy jest możliwe, żeby w przyszłości LEGO stało się firmą oferującą jedynie cyfrowe produkty?

Jakakolwiek przyszłość czeka Grupę LEGO – będzie ona oparta na fizycznych klockach LEGO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *