Skup klocków

 

Nasza firma prowadzi także skup używanych klocków LEGO. Tak więc jeśli Twoje dziecko wyrosło już z klocków, zmieniło zainteresowania lub zbiera pieniądze na wymarzoną podróż to dobrze trafiłeś. Przynieś nam swoją kolekcje, my ją na miejscu zważymy i wyceniamy.

Płacimy najwięcej w całej Polsce. Jeśli znalazłeś firmę, która daje Ci więcej, bez problemu ją przebijemy.

Płacimy od 20 zł do 120 zł za kilogram klocków LEGO. Cena ta zależy od stanu wizualnego klocków, obecności podróbek i/lub innych zabawek nie sygnowanych znakiem LEGO itp.

Aktualny cennik skupu klocków LEGO (na dzień 15 października 2019):

  • 20 zł/kg – bionicle, hero factory lub klocki LEGO z widoczną MAŁĄ ilością klocków innych marek (cobi, mega block, lepin itp.);
  • 30 zł/kg – klocki LEGO w bardzo dobrym stanie;
  • 40 zł/kg - klocki LEGO w bardzo dobrym stanie wraz z instrukcjami (min. 6 instrukcji na kilogram klocków);
  • 50 zł/kg – klocki LEGO w bardzo dobrym stanie wraz z instrukcjami i pudełkami (min. 6 instrukcji i 3 pudełka na kilogram klocków);
  • 120 zł/kg – minifigurki, zwierzęta i rośliny.
  • Kompletne zestawy LEGO, w tym DUPLO wyceniamy indywidualnie wg. ich stanu i wartości. Oryginalna instrukcja i pudełko podnoszą wartość zestawu. Zestawy skupujemy na wagę, wg. rozpiski podanej powyżej.

Nie skupujemy klocków LEGO DUPLO na wagę. Tylko kompletne zestawy w bardzo dobrym stanie.

Ceny podane wyżej mogą zostać obniżone jeśli klocki są: brudne, pożółkłe, mają nieprzyjemny zapach (np. papierosów), są pobrudzone plasteliną, popisane mazakami, znajdują się wśród nich klocki innych marek i inne zabawki (kinder niespodzianki, resoraki itp.). Jeśli występuje dużo tych czynników naraz sklep może odmówić zakupu klocków.

Jest możliwość bezgotówkowej zamiany klocków przyniesionych przez Państwa na inne (zestawy, minifigurki, klocki na wagę). Wtedy do zwykłej wyceny dodajemy 20%.

Tylko osoba pełnoletnia może sprzedać klocki. Prosimy o zabranie dowodu tożsamości ponieważ do każdej takiej transakcji spisujemy umowę kupna-sprzedaży.

Skup czynny od poniedziałku do czwartku od godziny 9 do 17 i w piątki od 10 do 14. W sobotę skupujemy tylko po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu się na dokładną godzinę przyjazdu.