Kolejne plotki o Gwieździe Śmierci z LEGO

 

star wars logoW sieci krążą plotki na temat najnowszej, trzeciej już Gwieździe Śmierci (75159) z klocków LEGO. Postanowiłem je zebrać w jednym miejscu i podzielić się z Wami:

  1. Nowa Gwiazda Śmierci będzie należała do UCS-ów.

Znam wiele osób które kolekcjonują duże zestawy ze świata Star Wars o ile mają one w nazwie magiczne UCS (Ultimate Collector’s Series). Większość z nich była rozczarowana LEGO Star Wars Assault on Hoth (75098). Teraz jednak powinni być usatysfakcjonowani.

2. LEGO UCS Star Wars Death Star (75159) będzie bawialny.

W 2005 roku LEGO wypuściło zestaw Death Star II - UCS (10143) który był typowym UCS-em. Miał stać na półce i ładnie wyglądać. Trzy lata później do sklepów trafił Death Star (10128). Zestaw zawierał 24 figurki, za pomocą których można ogrywać główne sceny z filmu. W tym roku znowu mamy otrzymać zestaw z minifigurkami.

3. Zestaw będzie zawierał 4016 elementów.

Zestaw LEGO Death Star (10128) zbudowany jest 3803 elementów. Najnowsza Gwiazda Śmierci ma mieć ich 4016, czyli o około 5% więcej niż swoja poprzedniczka.

4. Cena zestawu to 499,90 Euro.

Jej poprzedniczka (10128) kosztowała o 80 Euro mniej. Nikt chyba nie spodziewał się, że cena będzie taka sama lub niższa niż poprzednie Gwiazdy Śmierci. Patrząc na ich wciąż rosnącą wartość na rynku wtórnym można było się spodziewać sporej podwyżki.

5. W sprzedaży od 1 października.

Zestaw ma trafić do sprzedaży już 1 października 2016. Posiadacze konta Vip na oficjalnym sklepie będą mieli możliwość zakupienia jej już 2 tygodnie wcześniej bo 15 września. W tym samym czasie do sprzedaży ma trafić także zimowy pociąg (10254).

6. Zestaw będzie zawierał 24 minifigurki.

To co każdy lubi w bawialnych UCS to większa ilość, unikatowych minifigurek. W tym przypadku dostaniemy ich 24 sztuki czyli tyle samo co w zestawie 10128. Będą to prawdopodobnie:

C-3PO
R2-D2
Imperial Navy Officer
Imperial Astromech
Imperial Officer
Grand Moff Tarkin
Chewbacca
Han Solo
Han Solo (disguise)
Luke Skywalker (disguise)
Luke Skywalker (final duel)
Luke Skywalker (Tatooine)
Princess Leia
Obi-Wan Kenobi
Darth Vader
Death Star Gunner
Death Star Droid
Emperor’s Royal Guard
Emperor Palpatine
Stormtropper
Death Star Trooper.

Proszę pamiętać, że są to wciąż plotki i niepotwierdzone informacje.

(Via Brickfinder)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *